Zajęcia sportowe

  • Boccia dla dzieci i młodzieży – piątki, godz. 15:00

Zajęcia mają charakter dobrowolnych, dodatkowych zajęć sportowych. Prowadzone są w małych grupach wiekowych. Zajęcia składają się z zespołowej gry boccia oraz poprzedzającej jej rozgrzewki. Boccia jest dyscypliną paraolimpijską, posiadającą walory sportowo-rekreacyjne. Jest doskonałą grą zarówno dla osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych, przez co może pełnić rolę gry integracyjnej. Boccia nie stawia uczestnikom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych. Można w nią grać niemal w każdych warunkach.

Jej zasady są bardzo proste. Gra polega na wrzuceniu na boisko bili (kuli) białej, a w dalszej kolejności umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej liczby bil tego samego koloru. Osoba, który rozpoczyna grę wyrzuca na boisko bilę o kolorze białym i dorzuca swoją bilę, aby znalazła się jak najbliżej białej. Następnie zagrywa kolejna osoba. Potem rzut należy do osoby z tej drużyny, której bila leży dalej od bili drugiego gracza w stosunku do bili białej. Bardzo ważnym jest, że osoby rzucając bile mają możliwość przesuwania znajdujących się w grze bili lub rozbijania układów bil już ustawionych. Jednocześnie starają się umieścić jak najwięcej bil swojego koloru przy bili białej. Ostatecznie po wyrzuceniu na boisko gry wszystkich bil kończy się runda.

  • Aerobik dla dorosłych – termin każdorazowo ustala z grupą instruktor, zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z GOKiP, podamy termin najbliższego spotkania

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poprawić jakość funkcjonowania w życiu codziennym, wzmocnić mięśnie i zredukować tkankę tłuszczową. Chcecie być zdrowi, zadowoleni z własnego wyglądu i mieć wspaniałe samopoczucie? Koniecznie skorzystaj z naszej propozycji.

  • Siłownia – poniedziałki, środy godz. 8:00-16:00; wtorki, czwartki 8:00-17:00; piątki 8:00 – 18:00